Mezoterapia – profesjonalny zabieg pielęgnacyjny medycyny estetycznej

mezoterapia

Medycyna estetyczna oferuje szeroką paletę zabiegów na różne dolegliwości skórne. Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię?

Kosmetyki oddziałują na skórę z zewnątrz. Aby uzyskać lepsze efekty pielęgnacji, składniki aktywne muszą dostać się do jej głębszych warstw. Taką możliwość zapewnia zabieg mezoterapii. Pacjentom zainteresowanym korzyściami, jakie daje mezoterapia Kraków oferuje dostęp do najlepszych gabinetów medycyny estetycznej, w których można skorzystać z tej procedury.

Czym jest mezoterapia?

Pod pojęciem mezoterapia znajduje się szeroka gama zabiegów medycyny estetycznej służących do dostarczenia składników aktywnych w głąb tkanek skóry. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepszy efekt terapeutyczny i estetyczny.

Aktualnie mezoterapia jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, z którego można skorzystać w niemalże każdym gabinecie. Gdy wskazana jest mezoterapia Kraków także jest tym miastem, gdzie można skorzystać z niej w wielu gabinetach, klinikach.

Warianty mezoterapii:

 • mezotrapia igłowa – substancje aktywne dostarczane są do skóry za pomocą zastrzyków lub specjalnymi pistoletami
 • mezoterapia mikroigłowa – wkłucia są płytsze niż w zabiegu igłowym
 • mezoterapia bezigłowa – substancje wtłaczane są do skóry za pomocą specjalnych aparatów wytwarzających prąd elektryczny, w formie jonowej

Sposób powyższych metod najwyższą skuteczność wykazuje mezoterapia igłowa, która posiada dwojakie działanie – redukuje dolegliwości, a także pielęgnuje skórę. Wykazuje przy tym działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe, co wynika z procesu nakłuwania skóry, a dzięki temu sprzyja jej dogłębnej regeneracji.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię?

Zabieg mezoterapii może być stosowany zarówno w celu likwidacji widocznych zmian na skórze, jak również profilaktycznie. Procedura ta może być stosowana na skórze twarzy, ciała, w tym także na owłosionej skórze głowy.

Wskazania do mezoterapii:

 • oznaki starzenia się skóry – zmarszczki, obniżona jędrność, zamazany owal twarzy
 • nadmierna suchość skóry – jej łuszczenie się, pękanie
 • przetłuszczanie się skóry i trądzik
 • przebarwienia skórne, w tym przebarwienia posłoneczne
 • blizny, także blizny potrądzikowe
 • postarzony wygląd dłoni
 • nadmiernie wypadające włosy
 • cellulit i miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
 • rozstępy

Tak szerokie zastosowanie mezoterapii wynika z faktu, że podczas zabiegu stosuje się różne rodzaje substancji aktywnych. Są to między innymi kwas hialuronowy, witaminy i minerały, wyciągi roślinne. Tworzące specjalne koktajle składniki są wstrzykiwane tam, gdzie są potrzebne najbardziej.

Mezoterapia igłowa w Krakowie

Gdy planowana jest mezoterapia Kraków to jedno z miast, w którym można skorzystać z prezentowanego zabiegu. Gdzie można go wykonać? Ile kosztuje?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z zabiegu takiego jak mezoterapia Kraków mają do dyspozycji szeroką gamę różnych ofert z gabinetów i klinik medycyny estetycznej działających w całym mieście.

Postaw na sprawdzone zabiegi w dziedzinie mezoterapia Kraków DermaMED to gabinet specjalizujący się w zabiegach medycyny estetycznej w Krakowie. To tu można skorzystać z najlepszych procedur skoncentrowanych na urodzie.

Za zabieg typu mezoterapia Kraków proponuje korzystne ceny – jedna procedura to wydatek od około 250 złotych do około 1200 złotych w zależności od wykorzystanego preparatu.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Zabiegi mezoterapii igłowej dają bardzo dobre rezultaty – często widoczne od razu po wykonaniu procedury.

Dzięki odpowiednio dobranym substancjom aktywnym skóra z dnia na dzień staje się coraz piękniejsza – zanikają zmarszczki, a także inne oznaki starzenia, skóra jest znormalizowana, dobrze nawilżona, odżywiona. Zmniejszeniu ulegają także niedoskonałości – wypryski, przebarwienia, blizny.

Gdy zatem celem jest kompleksowa pielęgnacja skóry, warto zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej. Dla klientów nastawionych na najlepsze rezultaty doskonałym wyborem będzie mezoterapia Kraków to najlepsze gabinety, w których można skorzystać z tej procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *