Jak działa sprzęt do treningu EMS? Elektrostymulacja mięśniowa nie tylko dla profesjonalistów

siłownia

Kiedyś treningi EMS dostępne były tylko dla profesjonalnych sportowców. Teraz można skorzystać z nich w wielu siłowniach także w Polsce.

Elektrostymulacja mięśniowa, czyli EMS cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Poprzez specjalistyczny sprzęt do treningu EMS można uzyskać doskonałe efekty bez konieczności spędzania wielu godzin na siłowni. Jak dokładnie działa sprzęt do EMS? Jakie są efekty ćwiczeń prowadzonych z tego typu wyposażeniem?

Treningi EMS – co to jest?

W branży sportowej i fitness coraz częściej rozmawia się o elektrostymulacji mięśniowej, która możliwa jest przez specjalny sprzęt do treningu EMS. To jedna z najnowszych propozycji dla osób, które chciałyby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty ćwiczeniowe, jednak nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.

Elektrostymulacja polega na dostarczaniu do mięśni odpowiednio dobranych impulsów – bezpiecznych i skutecznych, które aktywują nawet najgłębsze mięśnie do pracy. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów stymulacja prądem odbywa się w trakcie wysiłku fizycznego. Stosuje się wtedy szczególnie dobrane treningi, aby osiągnąć optymalny efekt zgodny z życzeniami użytkownika.

Teraz sprzęt do treningu EMS jest obecny w wielu siłowniach i stale dołączają do nich nowe. To wszystko efekt rosnącej popularności elektrostymulacji mięśniowej – siłownie wychodzą wtedy naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i dzięki temu mogą pomagać im w osiągnięciu zamierzonych celów.

Jaki sprzęt do treningu EMS jest potrzebny?

System stosowany do treningów elektrostymulacji mięśniowej składa się z kilku różnych elementów, które współpracują ze sobą.

Podstawowy sprzęt do treningu EMS składa się z maszyny – jednostki centralnej oraz z kombinezonu zakładanego przez osobę ćwiczącą. Elementy te połączone są ze sobą z użyciem przewodów, jednak obecnie do wyboru są także urządzenia bezprzewodowe, które dają znacznie większą swobodę w realizacji ćwiczeń, co przekłada się na jeszcze lepsze efekty takich treningów.

Osoba z założonym kombinezonem wykonuje wtedy dobrane przez trenera indywidualnego ćwiczenia, natomiast sprzęt do treningu EMS dostarcza do tkanki mięśniowej precyzyjnie dobrane impulsy elektryczne. Dokładne ćwiczenia do wykonania może także pokazywać maszyna EMS wyposażona w ekran dotykowy – wtedy pełni ona rolę wirtualnego trenera. Dzięki takim treningom nawet najmniejszy ruch jest jeszcze bardziej efektywny – mięśnie działają intensywniej, spala się więcej kalorii.

Dokładne informacje dotyczące działania sprzętu do treningów EMS można znaleźć na stronie internetowej jego dostawcy – firmy XBODY: https://xbodypoland.com/sprzet-ems-actiwave/.

Jakie rezultaty daje ćwiczenie ze sprzętem EMS?

Specjalistyczny sprzęt do treningu EMS pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów nawet u tych osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły. Treningi EMS sprawdzają się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Można stosować je w każdym wieku – zalecane są dla osób dorosłych.

Indywidualny dobór programu ćwiczeniowego pozwala na uzyskanie najlepszych efektów – dzięki temu można dążyć do rozbudowy mięśni czy też do redukcji tkanki tłuszczowej na określonych partiach ciała. Co ważne, sprzęt do treningu EMS działa skutecznie nawet tam, gdzie zwykłe ćwiczenia nie mogą przynieść optymalnych wyników – to wszystko efekt elektrostymulacji mięśni.

Główne efekty treningów EMS:

  • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • wymodelowanie sylwetki
  • zmniejszenie cellulitu
  • poprawa jędrności skóry
  • rozbudowa masy mięśniowej
  • wyrzeźbienie mięśni
  • poprawa kondycji
  • zredukowanie bólu mięśni i stawów

Aby uzyskać dobre efekty, sprzęt do treningu EMS może być używany zaledwie jeden raz w tygodniu przez 20 minut. To wystarczająco, aby wypracować rezultaty podobne do kilkugodzinnego pobytu na siłowni.

Podsumowując, sprzęt EMS stanowi obecnie doskonałe wsparcie aktywności fizycznej każdej osoby. Dzięki niemu można dążyć do jeszcze lepszych efektów bez konieczności systematycznego odwiedzania siłowni kilka razy w tygodniu oraz wykonywania forsownych, męczących ćwiczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *