Wodna liposukcja czy tradycyjna- czym różnią się te dwa zabiegi.

wodna liposukcja

Piękne jędrne i wysportowane ciało wymaga dużo pracy. Nie da się mieć pięknej sylwetki siedząc całymi dniami na kanapie i jedząc fast foody. Nie ma magicznego sposobu na schudnięcie. Każdy lekarz powie, że  warto jest uprawiać sport, że niezwykle ważna aktywność fizyczna.

Każda aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy bardzo trudno jest schudnąć, zrzucić tkankę tłuszczową. Ludzie, najczęściej młodzi stosują niewłaściwe diety, głodzą się.  To wszystko jest błędne koło, prowadzi do efektu jojo. Z  pomocą przychodzi medycyna estetyczna. 

Medycyna estetyczna oferuje wiele różnych nowatorskich zabiegów usuwania zbędnych ilości tkanki tłuszczowej. Jednym z takich zabiegów jest Body-Jet®. 

Co to takiego jest Body-Jet®?

Jest to nowatorska metoda usuwania tłuszczu strumieniem wodnym.  Technika ta jest przełomem w   dotychczasowych zabiegach wyszczuplających. Strumień wodny oddziela tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej jak również od mięśni. Nie narusza tym samym ciągłości tych struktur. Zabieg ten jest znacznie mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja dlatego decyduje się na niej więcej osób. Ponadto warto wspomnieć że jest w tym samym tłuszczu ilość krwi jest znikoma i wynosi od jednego do trzech procent. Gdzie w tradycyjnej liposukcji płyny odczynowe mogą stanowić nawet 40%. Warto zainteresować się zabiegiem Body-Jet® gdyż jest to zabieg bezpieczny ponieważ używa się do niego mniejszą ilość leku znieczulającego przez co jest ten lek krócej oddziałuje na organizm. Jest niższe ryzyko wystąpienia wybroczyn. Zabieg Body-Jet® posiada certyfikat bezpieczeństwa oraz skuteczności FDA. Liposukcja brzucha nie jest już problemem. Warto znaleźć gabinet medycyny estetycznej oferujący zabiegi liposukcji wodnej. Efekty są niemal natychmiastowe. W trakcie jednego zabiegu można usunąć trwale dużą ilość zbędnego tłuszczu. Od razu zmniejszają się obwody. Nie pojawia się obrzęk i dlatego też efekt widoczny jest od razu i nie ma potrzeby przeprowadzania kolejnych sesji. Ponadto niewątpliwą zaletą zabiegu tej liposukcji jest możliwość przeszczepienia pobranego tłuszczu w inne miejsce na ciele, z czego często korzystają kobiety-  przyczepiają tłuszcz na przykład z pośladków w inne miejsca. 

Zabieg jest dosyć krótki nie powoduje dyskomfortu fizycznego. Krótszy jest okres rekonwalescencji po takim zabiegu niż po zabiegu tradycyjnej liposukcji.  

Oczywiście  są pewne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Są to między innymi:

  • cukrzyca 
  • choroby serca 
  • niewydolność nerek 
  • stany zapalne 
  • otyłość 
  • niewydolność wątroby 
  • nadciśnienie. 

O wszystkich przeciwwskazaniach z pewnością poinformuje lekarz w gabinecie medycyny estetycznej. Decyzji o zabiegu liposukcji na należy podejmować pochopnie. Powinna to być przemyślana decyzja i omówiona bardzo dokładnie z lekarzem. 

Zawsze warto pamiętać o tym, że jednak najlepszym i najzdrowszym  sposobem na schudnięcie jest aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta. Taki zabieg liposukcji może wspomóc i przyspieszyć  proces odchudzania. Najlepiej dla zdrowia jest aby zdrowo się odżywiać i ruszać się- wówczas z pewnością ciało będzie wyglądało lepiej, będziemy zdrowsi i tym samym szczęśliwsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *