Cellulit- zmora kobiet, czy da się go pozbyć na dobre?

Cellulit jest to przypadłość która dotyka szczególnie kobiety. Bardzo rzadko przytrafia się ona mężczyznom.  Przez to właśnie kobiety często mówią, że jest to niesprawiedliwe, że one muszą się z nim zmagać, walczyć, a mężczyzn on omija. 

Co to takiego jest cellulit? 

Otóż cellulit jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Można powiedzieć że jest efekt nieodpowiedniego wydalania produktów przemiany materii. Czyli inaczej mówiąc jest to wadliwe funkcjonowanie układu limfatycznego. Początku cellulitu należy doszukiwać się już w głębokich warstwach skóry właściwej, gdzie miejsce swoje mają komórki tłuszczowe które gromadzą cukier oraz kwasy tłuszczowe dostarczane przez krew. Tam tworzy się trójgliceryd. Po upływie pewnego czasu związek za rozpada się i końcowy produkt przemiany materii odprowadzany jest kanałami limfatycznymi i wydalany. Kiedy układ limfatyczny funkcjonuje wadliwie wówczas cukier który jest odtransportowany zaczyna gromadzić się w komórkach które się powiększają. Podobnie jest również z tłuszczem. Grupy komórek pęcznieją tworząc widoczne guzki. Tak właśnie powstaje cellulit. Czasami naciskając na skórę można odczuwać bólu a przez to że uciskane są zakończenie nerwowe.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

 Najczęstszymi przyczynami powstawania cellulitu są zaburzenia układu trawiennego, układu krążenia jak również hormonalne zaburzenia, uwarunkowania genetyczne, złe nawyki żywieniowe czyli dieta która jest uboga w warzywa natomiast bogata w tłuszcze oraz węglowodany. 

Przyczyną cellulitu mogą być również uwarunkowania genetyczne jak również zażywanie środków hormonalnych, stres, bezsenność, depresja, palenie papierosów. Również co wydaje się niektórym mało prawdopodobne częste spożywanie alkoholu jak również zażywanie zbyt dużej ilości środków przeciwbólowych. Do powstania cellulitu może przyczynić się również noszenie obcisłych ubrań. 

Przyczyn może być naprawdę wiele.  istotne dla Pań jest jednak  to, jak tego cellulitu się pozbyć. Aby ograniczyć powstawanie cellulitu jak również pomóc zniwelować już istniejący warto wprowadzić do swojego codziennego życia aktywność fizyczną, zdrowy tryb życia, odpowiednio zbilansowaną dietę, jak również wprowadzić właściwą pielęgnację ciała. Dieta powinna być bogata w owoce warzywa mniejszą ilość węglowodanów oraz cukrów. Codzienna aktywność fizyczna może to być chociażby spacer szybki. Nie musi to być od razu bieganie czy pływanie spacer jest również bardzo dobrą formą codziennej aktywności.  Jeśli pomimo zbilansowanej diety, zdrowego odżywiania prowadzenia zdrowego trybu życia aktywności fizycznej cellulit nadal jest widoczny i nie chce zniknąć wówczas warto wspomóc się zabiegami które jego likwidują. Usuwanie cellulitu w Rzeszowie wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej.  Można wykorzystywać do tego zabiegi takie jak mezoterapia, dermapen, lipoliza iniekcyjna oraz wiele innych. To który zabieg wybrać powinna być indywidualnie dopasowane do pacjenta przez lekarza który o tym zdecyduje na podstawie przeprowadzonego wywiadu.  Warto skorzystać z tego typu zabiegów. Z pewnością dużo szybciej będzie można pozbyć się cellulitu, zniknie on z ciała gdyż  takie zabiegi są niezwykle skuteczne. Czasami konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów aby uzyskać pożądany efekt. Warto poddać się tym zabiegom aby na długi czas pozbyć się problemu. Nic jednak nie trwa wiecznie. Jeśli dieta znowu stanie się niezdrowa, zniknie aktywność fizyczna wówczas i cellulit może powrócić. Dbać o ciało należy więc ciągle, a nie jedynie przez sezonem ”bikini”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *