Kiedy udać się z dzieckiem do dentysty.

Prawdziwym wyzwaniem, nie lada do pokonaniem może okazać się pierwsza wizyta dziecka u dentysty. Jest to wyzwanie nie tylko dla dziecka, ale również i dla rodziców. Warto zadbać o to, aby pierwsza wizyta była tą miłą, którą warto zapamiętać, aby nie był to koszmar dla dziecka, gdyż będzie to z pewnością rzutowało na przebieg kolejnych wizyt u stomatologa.

Badania kontrolne dzieci należy zacząć odpowiednio wcześnie, tak aby dziecko już od maleńkości było oswojone z gabinetem dentystycznym. Dobrze również jest aby chodzić do jednego dentysty, a nie zmieniać go przy każdej wizycie. Warto aby dziecko zaprzyjaźniło się ze stomatologiem. Nie powinno się mówić w obecności dziecka o tym, że dentysty można się bać, nie powinno się sugerować dziecku słowami „nie bój się, to nie boli” ponieważ dziecko często odbiera te słowa odwrotnie. Warto najpierw wytłumaczyć dziecku po co idzie się do stomatologa. Jeśli dziecko jest malutkie oczywiście nie zawsze to zrozumie.

Z pewnością stomatolog najpierw oprowadzi dziecko po gabinecie, pokażę mu swoje przyrządy, zaświeci lampkę, zaznajomi z fotelem na którym z pewnością dziecko pojeździ w górę i w dół.

Już nawet małe dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ząbkowaniem powinny być pod kontrolą stomatologa. Poinformuję on w jaki sposób najlepiej jest czyścić dziąsła i pojawiające się ząbki, tak aby w przyszłości zapobiec próchnicy i tak aby kolejne stałe zęby wyrosły mocne oraz zdrowe.

Warto kontrolować uzębienie dziecka raz na 3 miesiące, jeżeli nic złego się nie dzieje.

Gdzie znaleźć dobry gabinet stomatologiczny?

Z pewnością gabinet stomatologiczny w Krakowie Jest dobrym miejscem na wizytę z dzieckiem, ale również w innych miastach z pewnością można znaleźć dobrze wyposażone i przyjazne dzieciom gabinety stomatologiczne. Z pewnością warto jest skorzystać z gabinetów które są polecane przez znajomych, sprawdzone przez innych. Kiedy już pojawiają się wszystkie zęby mleczne u dziecka, a dzieje się to najczęściej około 4 roku życia warto wybrać się do stomatologa po to, aby ocenić czy zęby rozwinęły się prawidłowo, czy nie ma wad zgryzu, jak również czy nie pojawia się już próchnica. Każda zmiana na zębie powinna być z kontrolowana u dentysty.

Warto jest zabezpieczyć zęby tak, aby próchnica nie doszła głęboko do miazgi. Zęby mleczne wbrew niektórym opiniom również wymagają leczenia. Nie powinno się tego lekceważyć. Na zębach mlecznych próchnica rozwija się szybciej niż zębach stałych, ponieważ mają one inną budowę. Próchnica szybko przemieszcza się z jednego zęba do drugiego, dlatego też istotną kwestią jest szybka reakcja i wizyta u stomatologa.

Dobry stomatolog to już połowa sukcesu. Dobry czyli taki, który dysponuje odpowiednio nowoczesnym sprzętem, tak aby wizyta przebiegła bezboleśnie. Dobry dentysta to również taki, który ma właściwe podejście dla dzieci. Nie krzyczy na nie, nie straszy, potrafi się z nimi dogadać i dzieci chętnie do niego wracają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *