Labioplastyka zyskuje na popularności

Coraz częściej kobiety szukają informacji na temat labioplastyki. Coraz większa świadomość i śmiałość, chęć dbania o swoje ciało, chęć komfortowego życia sprawia, że kobiety śmielej rozmawiają o swoich problemach i chętniej szukają rozwiązań na dokuczające im dolegliwości. Dlatego też labioplastyka czyli korekcja warg sromowych staje się popularniejsza niż w poprzednich latach. Kobiety są bardzie przygotowane psychicznie na rozmowę na temat często wstydliwego problemu. Gotowe są również podjąć rożne działania w celu poprawy stanu swojego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Na czym polega zabieg labioplastyki?
Zabieg ten ma na celu zmienić kształt oraz rozmiar warg sromowych mniejszych.
Wraz z wiekiem zmienia się kształt sromu, Wargi sromowe stają się większe, mniej elastyczne. Niewątpliwie wpływ na chęć zmiany wyglądu tej części ciała mają wpływ reklamy oraz filmy erotyczne ukazujące te miejsca jako nieskazitelnie piękne.
Takiego wyglądu oczekują od kobiet mężczyźni, ale również i same kobiety chcą wyglądać idealnie.

Informacje na temat labioplastyki można przeczytać na stronie https://cliniqmed.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/korekta-warg-sromowych/ Jest to strona kliniki wykonującej tego typu zabiegi.
Wskazaniem to wykonania zabiegu jest przede wszystkim przerost warg sromowych, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Trudniej jest uprawiać niektóre sporty, jak również mniej komfortowe mogą być stosunki seksualne. Przerost warg sromowych może pojawić się w sytuacji kiedy kobieta przeszła wiele porodów, ma bujne życie seksualne jak również po częstych infekcjach czy intensywnej terapii hormonalnej. Z zabiegu chętniej korzystają panie w starszym wieku które pragną odmłodzić się w miejscach intymnych.
Do wykonania zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania. Nie powinien on być wykonywany w sytuacjach kiedy kobieta cierpi na zaburzenia krzepliwości krwi, na choroby nowotworowe jak również u kobiet które aktualnie miesiączkują bądź są w ciąży.

Zabieg labioplastyki trwa około 1-2 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Już po kilku godzinach po operacji można opuścić szpital i udać się do domu. Wykonywana jest ona dwoma metodami.

  • metody Trim – która polega na usunięciu brzegów warg sromowych mniejszych, oraz
  • metody Wedge -czyli klinowa resekcja, gdzie tkanki są wycina się w kształcie litery V.

Cena zabiegu uzależniona jest od wybranej kliniki medycyny estetycznej.

Przed labioplastyką lekarz wykonywane są szczegółowe badania ginekologiczne jak również badania krwi. Terminustalany jest zgodnie z cyklem miesiączki. Na co najmniej 5-7 dni przed operacją,odstawia się leki które zawierają kwas acetylosalicylowy, ponieważ zaburzają one krzepliwość krwi.Zaleca się również aby ograniczyć palenie tytoniu na co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem.

Po wykonanym zabiegu można odczuwać niewielki ból w okolicach intymnych. Gojenie rany pooperacyjnej może trwać około 10-14 dni. Opuchlizna może pozostać przez sześć tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *