Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

W obecnych czasach medycyna rozwija się dynamicznie. Zarówno jeśli chodzi o klasyczną medycynę, jak i jej różne działy na przykład medycynę estetyczną. Wynika to z tego, że nasze pokolenie dąży do ciągłej poprawy swojego wyglądu. Chcemy wyglądać młodziej, atrakcyjniej. Nieustannie poprawiamy komfort życia, chcemy dopasować się do ciągle rozwijającego się społeczeństwa. W różnych kwestiach życia.
Chęć poprawy wyglądu dotknęła również tak wrażliwą dziedzinę jak ginekologia. Dlatego też, z potrzeby społeczeństwa, pojawiła się dziedzina medycyny jaką jest ginekologia estetyczna.

Na czym polega ginekologia estetyczna?

Inną nazwą ginekologii estetycznej jest ginekologia plastyczna. Celem tej dziedziny medycyny jest poprawa zarówno wyglądu jak i może przede wszystkim poprawa funkcjonalności narządów płciowych kobiety. Zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane są klasyczną metodą chirurgiczną. Wykorzystywane są również specjalistyczne preparaty oraz lasery- wszystko zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu.

Wymienić można kilka działów ginekologii estetycznej.
Jednym z nich jest labioplastyka. Dział ten zajmuje się poprawą wyglądu warg sromowych kobiety. Zarówno tych większych jak i mniejszych. Niedogodności wynikać mogą zarówno z wad wrodzonych, ale również uszkodzeń które powstały w wyniku różnych wypadków, podczas uprawiania sportów itp. Hipertrofia warg sromowych może przeszkadzać podczas współżycia seksualnego, ale także podczas uprawiania niektórych sportów. Labioplastyka usuwa niedogodności funkcjonalne. Coraz więcej kobiet przełamuje swoją nieśmiałość i korzysta z zalet i możliwości labioplastyki.

Ważnym i pomocnym działem ginekologii estetycznej jest z pewnością laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Według badań nawet 40% kobiet może mieć problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Problem ten dotyczy najczęściej osób starszych a także kobiet po porodzie siłami natury. Nie są to jednak tylko takie przypadki. Im wcześniej problem nietrzymania moczy zostanie zdiagnozowany tym leczenie będzie skuteczniejsze.
Celem laserowego leczenia jest przywrócenie napięcia mięśni dna miednicy ale także ujędrnienie górnej ściany pochwy.

Nie dziwi fakt, że kobiety przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu, również do wyglądu swoich miejsc intymnych. Istotne jest również dobre samopoczucie kobiety podczas współżycia. Aby mogła czuć się komfortowo powstał zabieg laserowego obkurczania ścian pochwy. O zabiegu tym można przeczytać na stronie https://cliniqmed.pl/oferta_categories/ginekologia-estetyczna. Oferowane są tam również innego rodzaju zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej. Wymienić można między innymi: rewitalizację oraz odmładzanie okolic intymnych, powiększanie punktu G, lifting krocza oraz korektę wejścia do pochwy. Te oraz inne zabiegi wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej przez wykwalifikowanych lekarzy. Warto zapoznać się z ofertą ginekologii estetycznej, przełamać strach oraz wstyd i zdecydować się na zabieg, który z pewnością poprawi komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *