Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą na wiele dolegliwości- czym jest labioplastyka

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej. Do niedawna nie była znana, ale świadomość społeczeństwa nieustannie rośnie. Jest to dosyć dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, działa całkiem prężnie i wykonuje coraz więcej zabiegów na przykład labioplastyki.

Co się kryje pod tym mało znanym terminem labioplastyka?

Jest to zabieg korekcji warg sromowych mniejszych bądź większych. Zabieg ten wykonywany jest nie tylko ze względów estetycznych ale również ze względów medycznych. Podczas zabiegu zmieniana jest zarówno wielkość bądź też kształt warg sromowych. Często wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadmierny przerost warg sromowych, zbyt duże wargi sromowe powodują dyskomfort podczas codziennego aktywnego życia, przeszkadzają podczas uprawiania sportu, ocierają o bieliznę, spodnie, mogą na nich pojawiać się nawet rany. Ponadto mogą częściej pojawiać się infekcje intymne.

Przerośnięte wargi sromowe to również duży dyskomfort dla kobiety jeśli chodzi o życie seksualne. Wstydzą się one tego, nie chcą się pokazać partnerowi, dlatego też coraz częściej odważają się i decydują się na operację labioplastyki. Innym powodem wykonania takiego zabiegu są przebyte ciężkie porody, urazy na skutek czego wargi sromowe są zniekształcone, bądź zniszczone. Do czynników sprzyjających pogorszenie wyglądu warg sromowych są zaburzenia hormonalne, infekcje, piercing, kuracje lekami hormonalnymi.

Zabieg tak jest stosowany również w operacjach zmiany płci. Jeśli kobieta ma problem z wargami sromowymi powinna przełamać swój wstyd i udać się do lekarza ginekologa zajmującego się medycyną estetyczną. Warto poprawić komfort swojego życia.

Obecnie medycyna jest na tyle rozwinięta, że takie zabiegi przeprowadzane są z powodzeniem bez skutków ubocznych. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu, są to na przykład nowotwory, problemy z krzepliwością krwi, ciąża, miesiączka. Dlatego też trzeba koniecznie skonsultować się najpierw z lekarzem, aby wykluczyć ewentualnie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Z abieg labioplastyki może być wykonany w klinice https://artdermaclinic.pl/ginekologia-estetyczna/labioplastyka

Aby wykonać zabieg labioplastyki konieczne jest wykonanie pewnych badań. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badań krwi, konieczne jest również poinformowanie lekarza o przyjmowanych lekach. Istotne jest to zwłaszcza jeśli chodzi o leki zmniejszające krzepliwość krwi. Te bowiem należy odstawić na co najmniej tydzień przed wykonaniem zabiegu. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Jego cena jest różna w różnych gabinetach. Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni. Opuchnięcia mogą się jednak przedłużyć do około miesiąca. Niezbędna jest szczególna dbałość o higienę miejsc intymnych. Po zabiegu labioplastyki trzeba prowadzić oszczędny tryb życia, unikać takich aktywności które mogą przyczyniać się do podrażnienia miejsc intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *