Botoks- przydatny w kosmetyce oraz w medycynie

W obecnych czasach mamy do czynienia z trzech panującym kultem pięknego oraz młodego ciała. Kobiety od zawsze dbały o siebie jednak w dzisiejszych czasach stało się to już wręcz koniecznością,  dlatego też wiele kobiet nie może zaakceptować upływającego czasu i stara się go za wszelką cenę zatrzymać różnego rodzaju zabiegami. 

Nie ma nic złego w tym, że każdy chce wyglądać młodo. Warto sięgać po zabiegi z medycyny estetycznej bądź kosmetyki takie które spowalniają starzenie, jeśli robi się to z umiarem. Wszystko bowiem w umiarze jest wskazane oraz dopuszczalne. 

Jeśli nie przesadzamy z ilością zabiegów odmładzających wówczas nie ma w tym nic złego. Jeśli zabiegi mają poprawić zarówno wygląd jak i humor pacjentce wówczas to jest okej. Jednym z takich zabiegów popularnych stosowanych od wielu lat w medycynie jest używanie toksyny botulinowej. Botox w ostrowcu można wykonać w klinice medycyny estetycznej. Dostępny jest on jednak również w innych miastach w Polsce.

Botox kojarzy się jednoznacznie wszystkim z likwidacją zmarszczek. Nie wszyscy bowiem jednak wiedzą, że botoks od wielu lat używany jest również w medycynie do leczeniu różnego rodzaju chorób. Botoks to nie tylko usuwanie zmarszczek, ale również leczenie

  • migrenowych bólów głowy, 
  • bruksizmu który powoduje często napięciowe bóle głowy, 
  • spastyczności, 
  • dystonii, 
  • nietrzymanie moczu 
  • ale również nadpotliwości. 

Jest to wszechstronna substancja która poprawia komfort życia przy wielu różnych dolegliwościach. 

Jaki sposób działa toksyna botulinowa? 

 Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez bakterie clostridium botulinum.  Działanie jej opiera się na hamowaniu wydzielania acetylocholiny czyli przekaźnika w obrębie naczyń nerwowo-mięśniowych. Zahamowanie tej substancji powoduje rozluźnienie mięśnia. 

W jaki sposób podawana jest toksyna botulinowa? 

Toksyna botulinowa podawana jest przez indukcję bardzo cienką igłą w odpowiednie punkty bezpośrednio do tkanki mięśniowej.

W gabinetach medycyny estetycznej używa się toksyny botulinowej aby zlikwidować zmarszczki poziome na czole, w celu likwidacji kurzych łapek, likwidacji lwiej bruzdy spowodowanej przez marszczenie brwi kropka używa się jej również do uniesienia kącików ust, ale również do korekcji zmarszczek palacza nad górną wargą. 

Warto wspomnieć, że toksyna botulinowa używana w profesjonalnym gabinecie przez doświadczoną osobę nie powinna nieść ze sobą skutków ubocznych. Zabiegi są praktycznie bezbolesne, u niektórych osób może powodować się  pewien dyskomfort. Cały zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej trwa od 15 do 30 minut w zależności od tego w ile miejsc jest podawana substancja. 

Mity o botoksie

Wokół botoksu krąży wiele mitów. Niektórzy obawiają się na przykład że botoks powoduje obrzęk po zabiegu. Botox nie powoduje obrzęku po zabiegu ponieważ działa tylko na mięśnie i wchłania się w ciągu kilku godzin nie powodując tym samym zwiększenie objętości tkanek.

Innym   krążącym w sieci mitem jest to, że raz wykonany zabieg z botoksu trzeba koniecznie powtarzać. Nie jest to również prawdą, gdyż zabieg z botoksu można powtarzać o ile ktoś tego chce. Ponieważ zabieg wykonany raz, efekt utrzymuje się około pół roku, a potem mięśnie po tym czasie znowu zaczynają pracować tak jak przed zabiegiem. Jeśli zabiegu się wówczas nie powtórzy wówczas mięśnie powrócą do stanu sprzed zabiegu. Nie ma konieczności ponawiania tego zabiegu jeśli ktoś tego nie chce. Z pewnością nie nastąpi pogorszenie wyglądu skóry, nie będzie wyglądała gorzej niż przed pierwszym zabiegiem.  Aby utrzymać efekt działania toksyny botulinowej zalecany jest powtarzanie zabiegu nie częściej niż raz na pół roku.

Kolejnym mitem krążącym wokół botoksu jest to że nie jest on przeznaczony dla osób młodych. Wręcz przeciwnie niektórzy wykorzystują zabieg z botoksu jako działanie profilaktyczne przed pojawieniem się zmarszczek. Poza tym lepsze działanie można osiągnąć na zmarszczkach jeszcze płytkich bowiem dla głębokich zmarszczek może to być zabieg już niewystarczający. Osoby młode które stosują zabiegi z botoksu będą miały przez dłuższy czas z pewnością gładką skórę niż osoby które takich zabiegów nie stosują. Pozwoli im to zachować obecną jakość skóry przez wiele kolejnych lat. 

Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości czy zdecydować się na zabieg z użyciem botoksu wówczas powinien udać się do kliniki medycyny estetycznej gdzie porozmawia z lekarzem, obejrzy  zdjęcia przedstawiające efekty wykonanego zabiegu również zostanie poinformowany o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Na konsultacji uzyska  również informację w jaki sposób należy się do zabiegu  przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *