Komu polecana jest mezoterapia?

Jesień i zima to dobry czas na regenerację skóry w gabinetach medycyny estetycznej. Po lecie skóra często nie wygląda najlepiej. Często potrzebuje ona regeneracji, odżywienia, nawilżenia. Po długim wylegiwaniu na słońcu na skórze być może pojawiły się przebarwienia, plamy słoneczne czy również zmarszczki stały się bardziej widoczne. Na te oraz inne problemy dobrym rozwiązaniem może być mezoterapia. Można o niej przeczytać na stronie https://klinikamagnuccy.pl/mezoterapia/.

mezoterapia jest zabiegiem regeneracyjnym który jest bardzo skuteczny. Jego skuteczność potwierdzić może cała rzesza zadowolonych klientów. Zabieg mezoterapii jest bezpieczny dla pacjenta. Jest on również bezbolesny. Polega na iniekcji w skórę specjalnych :”koktajli” odżywczych. Specjalne urządzenie wyposażone w mikro igiełki nakłuwają skórę, pozwalając głębiej wniknąć w skórę substancji odżywczych. Specjalnie dobrane mieszanki zawierają w swoim składzie zarówno witaminy i aminokwasy, ale również znany wszystkim i popularny kwas hialuronowy. Tak dobrane składniki sprawiają, że skóra poddana mezoterapii staje się bardziej nawilżona oraz odzyskuje swoją dawną elastyczność. Skóra stymulowana jest do tego, aby ponownie produkować kolagen odpowiedzialny za jędrność oraz młody wygląd skóry.

Mezoterapię najczęściej wykonuje się na skórze twarzy, dekoltu, szyji. Można ją również wykonać na skórze dłoni czy nawet głowy. Już po wykonaniu pierwszego zabiegu można zaobserwować pozytywne efekty. Oczywiście aby uzyskać pełne efekty warto nie poprzestać na jednym zabiegu a wykonać całą serię zabiegów. Zaleca się najczęściej od trzech do sześciu zabiegów. Jednorazowy zabieg trwa z reguły około godziny w zależności od obszaru ciała na którym jest wykonywany. Taka ilość wydaje się optymalna do uzyskania zadowalających efektów.

Wskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii są:

  • pierwsze oznaki starzenia skóry
  • obrzęki oraz zasinienia pod oczami
  • zmarszczki mimiczne twarzy
  • skóra która utraciła jędrność
  • rozstępy
  • cellulit
  • łysienie oraz wypadanie włosów

Jeśli ktoś nadal nie jest przekonany czy mezoterapia jest dla niego odpowiednim zabiegiem warto udać się wówczas do gabinetu medycyny estetycznej i odbyć konsultację z lekarzem który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości. Lekarz z pewnością wymieni wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Są to między innymi:ciąża oraz karmienie piersią, cukrzyca, alergie, menstruacja, opryszczka oraz inne wirusowe i bakteryjne zakarzenia skóry, choroby nowotworowe, skłonności do blizn oraz zwłóknień, przyjmowanie pewnego rodzaju leków na przykład leków przeciwzakrzepowych. To główne przeciwskazania do wykonania zabiegu. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w gabinetach w których wykonywane są zabiegi mezoterapii.

Jesień oraz zima to dobry czas na regenerację skóry zmęczonej latem. Warto o nią zadbać już teraz aby na wiosnę i lato móc cieszyć się skórą odmłodzoną, ujędrnioną i pełną blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *